همه خدمات

نمایش جزئیات

تعمیرگاه موتور ساندرو

تعمیرگاه موتور خودرو- تعمیرگاه موتور رنو ساندرو-  تعمیر موتور رنو- تعمیر موتور ساندرو-تعمیرگاه موتور خودرو- تعمیرگاه تهران-تعمیرگاه موتور تهران

تعمیرگاه تخصصی موتور خودروی رنو ساندرو و انواع موتور اتومبیل های ایرانی و خارجی در تهران


جهت راهنمایی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09393982002

 

تعمیرات تخصصی موتور رنو ساندرو در تهران

 

 

وظیفه موتور خودرو :

 

موتور خودرو ، وظیفه تولید نیرو و قدرت مورد نیاز برای حرکت خودرو را عهده دار است ، شکل ، اندازه و روش کار موتورهای نصب شده بر روی خودروها ، در وهله اول ، به نوع سوخت مصرفی خودرو وابسته است .  مثلا اگر سوخت خودرویی انرژی الکتریکی باشد ، برای به حرکت درآوردن آن باید از موتور الکتریکی استفاده شود؛ با توجه به اینکه سوخت مصرفی ابیشتر خودروها بنزین می باشد و در اکثر خودروهای بنزینی از موتور احتراق داخلی استفاده می شود. 

 

 

در واقع اگر خودرو را به بدن انسان تشبیه کنیم ، موتور خودرو قلب خودرو است و از این حیث بسیار دارای اهمیت می باشد.

 

 

درباره تعمیرات تخصصی ساندرو بیشتر بخوانید.

 

 

دلایل خرابی موتور :

 

گاها، انجام یا عدم انجام برخی اعمال  سبب صدمه به موتور می‌شود که در این صورت هزینه بالایی  باید صرف تعمیر یا تعویض آن گردد. با رسیدگی‌های منظم می‌توان از اغلب صدمات احتمالی به موتور پیشگیری کرد . در ادامه با مواردی با برخی دلایل خرابی موتور بیشتر آشنا می شویم .

 

 ۱ -  گاز دادن بیش از حد در فصل سرما :

 

در فصل سرما برای گرم شدن خودرو پدال گاز را نفشارید. این کار به جای گرم کردن ماشین ، موتور را به طور غیر مطلوب گرم می کند. پس از استارت، مدتی زمان می برد تا روغن وارد سیستم شود و ماشین بدون روغن کار می‌ کند. پس گاز بی‌جا باعث خرابی موتور خودرو می‌شود.

 

 

۲ -  استفاده از فشار بی رویه آب حین شستشو :

 

کثیف بودن بیش از حد موتور از موارد موجب خرابی موتور است که نادیده گرفته می شود. موتور هر از گاهی به تمیز شدن نیاز دارد. اما حین شستن آن نباید از آب پرفشار (مثل شلنگ‌های کارواش) استفاده کنید ، زیرا به سیستم برق موتور آسیب می زند.

 

 

۳ -  استارت نامناسب :

 

قبل از چرخاندن کلید استارت، تجهیزات جانبی مثل ضبط، کولر یا برف ‌پاک ‌کن را خاموش کنید، در غیر این صورت موتور خودرو را دچار فرسودگی زود هنگام می‌کنید. با خاموش بودن این وسایل، فشار کمی هنگام استارت زدن به موتور وارد می‌شود.

 

 

 ۴ -  دور موتور بالا :

 

وقتی دور موتور بالا می رود ، موتور باید سوخت بیشتری را به سیلندر ها پمپ کند ، و موجب افزایش ضربات به اجزای موتور را دارد و موجب خرابی موتور می شود.

 

 

۵ -  کم یا زیاد بودن روغن :

 

وقتی روغن خودرو کم باشد یا زیاد باشد فشار بیشتری به موتور وارد شده و سبب خرابی آن می شود .

 

 

۶ -  استفاده از خودرو به جای وانت :

 

وقتی بار سنگینی را داخل خودرو می گذارید در وافع دارید از عمر موتور خود می کاهید زیرا خودرو های سواری به گونه ای طراحی نشده اند که تحمل بار سنگین را داشته باشند .

 

 

۷ -  مایع خنک کننده کهنه :

 

تعویض مایع خنک کننده باید در زمان مناسب انجام شود وگرنه موجب خرابی موتور خودرو می شود.

 

 

۸ -  عدم تعویض روغن :

 

به خصوص تعویض روغن موتور باید سر وقت انجام شود تا سبب آسیب به موتور خودرو نشود .

 

 

تعمیرگاه تخصصی انواع گیربکس رنو ساندرو

 

 

۹ -  عدم تعویض به موقع دنده ها :

 

تعویض نکردن به موقع دنده به خصوص در سرعت بالا و دور بالای موتور بسیار مخرب و آسیب زننده به موتور خودرو می باشد.

 

 

۱۰ -  وجود ناخالص در باک بنزین :

 

این دلیل شاید مخرب ترین دلیل خرابی موتور باشد و ممکن است موجب نابودی موتور خودرو شود.

 

 

تعمیرگاه تخصصی رنو تهران مرکز تعمیرات جلوبندی و سیستم تعلیق ساندرو در تهران

 

 

نشانه های خرابی موتور خودرو :

 

خرابی خودرو نشانه های زیادی دارد ولی در این جا مهم ترین نشانه های خرابی موتور را برای شما آورده ایم :

 

 

۱ - بوی سوختگی از موتور :

 

گاها وجود بوی سوختگی در موتور خودرو عادی می باشد ولی وقتی بوی سوختگی وارد کابین شود ممکن است برای موتور خودرو خطر ساز باشد و موجب آسیب به آن شود ، پس وقتی چنین بویی به مشامتان رسید سریعا به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید .

 

۲ - کم توانی موتور حین گاز دادن :

 

وقتی گاز می دهید ولی موتور نسبت به میزان گاز کم توان است ، ناشی از سوخت رسانی ضعیف به خودرو است . این قضیه را جدی گرفته و سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنید .

 

۳ - روشن شدن چراغ چک :

 

روشن ماندن چراغ چک پس از روشن کردن خودرو ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از این دلایل وجود مشکل در موتور خودرو است . اگر چراغ چک خودروی شما روشن شد ، ولی دلیل آن را پیدا نکردید ، به تعمیرگاهی معتبر مانند تعمیرگاه تخصصی رنو تهران مراجعه کنید.

 

۴ - خروج دود غیر عادی از اگزوز :

 

خروج دود غیر عادی از اگزوز نشانه خوبی نیست . اگر دود آبی خارج شود نشان دهنده این است که روغن از مسیر خود خارج شده و با موتور در حال سوختن است و خروج دود سفید نشان دهنده این است که آب یا ضد یخ داخل رادیاتور با بنزین مخلوط شده است.

 

۵ - صدای زیاد خودرو :

 

اگر صدای خودرو زیاد است باید بدانید که ممکن است که جدی باشد و احتمالا عمل احتراق در خودرو به درستی انجام نمی شود .

 

۶ - عدم کشش خودرو در شیب :

 

وقتی عدم کشش خودرو در سرا شیبی رخ می دهد به احتمال نشان دهنده این است که سوخت کمی به موتور خودرو می رسد و باید به تعمیرگاه مراجعه نمود.

 

۷ - لرزش بدنه خودرو : 

 

لرزش بدنه خودرو که رخ دهد باید تعمیرگاه متخصص مراجعه کرد تا عیب یابی صورت گیرد . 

 

 

تعمیرگاه تخصصی رنو تهران با تعمیرکارانی باتجربه و تحصیل کرده، بهترین خدمات را به صورت تضمینی برای شما عزیزان عرضه می کند.

 

 

خدمات عیب یابی و تعمیر برق و باطری رنو ساندرو در تهران

 

 

 

تعمیر موتور در تعمیرگاه تخصصی رنو تهران :

 

یکی از خدماتی که در تعمیرگاه تخصصی رنو تهران می توانید دریافت نمایید، مربوط به ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر موتور خودروهای رنو است. موتور اتومبیل یکی از اصلی ترین بخش های آن بوده و نقشی کلیدی در عملکرد بهینه و مطمئن خودرو ایفا می نماید. به همین دلیل برای تعمیرات موتور خودرو باید خیلی وسواسی عمل کنید و به تعمیر گاه های معتبر مراجعه نمایید .

 

 

تعمیرگاه تخصصی رنو تهران با کادری مجرب و با دانش آماده خدمت رسانی تضمینی در تعمیرات انواع خودروهای رنو به شما عزیزان می باشد.

 

 

تعمیرات تخصصی موتور ال 90

 

 

هزینه تعمیرات موتور در تعمیرگاه تخصصی رنو تهران :

 

هزینه تعمیرات و تعویض قطعات موتور و دیگر بخش های خودرو های رنو در این مرکز تعمیرگاهی براساس مصوبه های قانونی خواهد بود . لذا ما به شما تضمین می دهیم که در صورت مراجعه به تعمیرگاه تخصصی رنو تهران هیچ گونه هزینه اضافی از شما عزیزان گرفته نخواهد شد.

 

 

خلاصه مطالب :

 

ما در این مقاله سعی کردیم به معرفی اجمالی موتور خودرو ،نشانه ها و دلایل خرابی موتور خودرو بپردازیم . همانطور که گفتیم موتور ودرو جزو مهم ترین بخش های خودرو می باشد و به همین دلیل نیاز به مراقبت زیادی دارد .

 

 

با مطالعه مقالات ما درباره سیستم های خودروهای خود و نحوه عملکرد آنها آشنا شده و با همراهی تعمیرگاه تخصصی رنو تهران مطالب بیشتری در مورد خودروها بدانید.

 

 

 جهت راهنمایی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09393982002