همه خدمات

نمایش جزئیات

تعمیرگاه تخصصی انواع گیربکس رنو ساندرو

گیربکس-تعمیر گیربکس رنو ساندرو-تعمیرگاه گیربکس ساندرو-تعمیرات گیربکس ساندرو-گیربکس دنده ای-گیربکس اتوماتیک-تفاوت گیربکس دنده ای و اتوماتیک-گیربکس رنو-تعمیرگاه رنو تهران-رنو تهران-گیربکس دستی

تعمیرگاه مرکزی گیربکس رنو ساندرو و انواع گیربکس های اتوماتیک و دنده ای خودروهای ایرانی و خارجی در تهران


جهت راهنمایی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09393982002

تعمیرگاه تخصصی  گیربکس رنو ساندرو در تهران

 

گیر بکس چیست :

نیروی چرخشی تولید شده ی موتور خودرو باید به اندازه نیاز و خواست خودرو به چرخ ها انتقال یابد. گیر بکس یا جعبه دنده خودرو عهده دار‌ کنترل و تنظیم این نیرو می باشد. در حقیقت گیر بکس به راننده این امکان را میدهد که خودرو را در سرعت های مختلف کنترل کند. تمایز این قسمت خودرو به این دلیل است که هر موتوری توانایی تولید میزان مشخصی از توان و نیروی چرخشی است. ولی از طریق گیر بکس این امکان وجود دارد که بدون بالا بردن دور موتور و نیروی چرخشی ، به سرعت مطلوب رسید. گیربکس علاوه بر این وظیفه‌ مهم کارهای دیگری با میزان اهمیت های مختلف نیز انجام می‌دهد.

 

مانند:

 

تنظیم جهت حرکت خودرو:  با یاری گیربکس می شود جهت حرکت خودرو را به پس و پیش کنترل کرد و به خودرو توان حرکت معکوس داد.

 

کار کردن موتور به صورت در جا:  برخی اوقات نیاز است که موتور اتوموبیل روشن باشد و در جا کار کند . با یاری گیربکس می‌توان منتقل کردن قدرت موتور به چرخ‌ها را  متوقف ساخت و امکان درجا ایستادن خودرو را فراهم کرد.

 

جلوگیری از سرعت‌های ناخواسته :  با یاری گیر بکس می‌توان خودرو را در شیب ها و جاده هایی که بیم خروج سرعت از کنترل وجود دارد ، خودرو را به صورت کامل در اختیار راننده قرار داد.

 

در مورد تعمیرات تخصصی رنو ساندرو بیشتر بدانید.

 

گیر بکس ها به سه دسته تقسیم  می شوند :

 

 •  گیر بکس دستی
 • گیر بکس نیمه اتوماتیک
 •  گیر بکس اتوماتیک 

 

گیر بکس اغلب خودرو های رنو هم به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک است . تعمیرگاه تخصصی رنو تهران یک تعمیرگاه تخصصی برای تعمیر گیر بکس خودرو ها به خصوص خودرو های رنو می باشد.

 

تعمیرات تخصصی موتور خودروی رنو ساندرو  در تهران

 

دلایل خرابی گیر بکس :

دلایل خرابی گیر بکس در گیربکس های اتوماتیک و دستی متفاوت می باشد . 

 

دلایل خرابی گیر بکس دستی :

 

 • خوردگی و ساییدگی دنده
 •  کم یا بی کیفیت بودن روغن جعبه دنده
 •  کشیدن دنده معکوس و رانندگی با دنده نامناسب
 •  نگداری بیش از حد پای خود روی کلاچ بدون دلیل.( این کار باعث می شود که بلبرینگ های شفت داخلی جعبه دنده با صفحه کلاچ درگیر شده و دچار فرسایش شوند.)

و . . .

 

دلایل خرابی گیر بکس اتوماتیک :

 

 •  تغییر دادن دنده جعبه دنده (P, R, N, D).، حین حرکت خودرو
 • زمانی که در وضعیت خلاص، پا روی پدال گاز قرار داده اید، حالت (Drive) را انتخاب نکنید.
 •  فعال کردن حالت ( Park) قبل از توقف کامل خودرو
 • خود داری از حرکت کردن با دنده خلاص در شیب ها  

و . . .

 

در مورد تعمیرات تخصصی رنو ساندرو بیشتر بدانید.

 

تعمیرگاه تخصصی رنو تهران یک تعمیرگاه تخصصی برای تعمیر گیر بکس خودرو ها به خصوص خودرو های رنو می باشد. و به صورت تضمینی به شم خدمات ارایه می دهد .

 

علائم خرابی گیر بکس خودرو :

به دلیل نقش مهم و حیاتی گیر بکس در خودرو حتما و حتما علائم خرابی گیر بکس را جدی بگیرید و به متخصص مراجعه کنید .

برخی علائم که اغلب وقتی گیر بکس خودرو دچار نقص می شود ، رخ می دهد را برای شما در این جا آورده ایم .

 

۱-وجود صدا در گیر بکس در حالت در جا :

یکی از نشانه های خرابی گیربکس وجود صدا در گیربکس در حالت در جا و خلاص است.  با عطف به اینکه دنده خلاص است و فشار زیادی روی گیربکس نیست وجود صدا کمی عجیب به نظر برسد؛ ولی شاید ممکن است این مورد به خاطر کاهش واسکازین یا کیفیت پائین و نامناسب با استاندارد مورد نیاز خودرو باشد .

 

۲-عدم حرکت خودرو بر روی دنده :

شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که اتومبیل را روی دنده یک یا دنده درایو (برای خودروهای اتوماتیک) گذاشته باشید، ولی خودرو حرکت نکند. این یکی دیگر از مشکلاتی است که از نشانه های خرابی گیر بکس است .

در این وقت باید بدانید که احتمالاً میزان روغن گیربکس کم شده است . فراموش نکنید که این مشکل خیلی مهم است و اگر با چنین ایرادی مواجه بودید، فوراً خودرو را به تعمیرگاه ببرید.

تعمیر گاه تخصصی رنو تهران یک تعمیرگاه تخصصی برای تعمیر گیر بکس خودرو ها به خصوص خودرو های رنو می باشد.

 

۳-روشن شدن چراغ چک موتور :

روشن شدن چراغ هشدار ، جزو اولین علائمی است که نشان دهنده این است که چیزی درون ماشین صحیح کار نمی ‌کند؛ مخصوصاً وقتی که چراغ چک موتور روشن شود! البته روشن شدن این چراغ ‌ها امکان دارد دلایل دیگری غیر از مشکل گیر بکس داشته باشند، اما بهتر است از آن چشم پوشی نکنیم.

درستش این است که اولین جایی که چک  می‌کنید گیر بکس خودرو باشد. برخی اوقات به دلیل داغ کردن گیربکس ممکن است که چراغ چک روشن شود.

 

 

۴-لرزش و افزایش دور موتور :

بعضا ممکن است در خودروی خود لرزش‌هایی را احساس کنید. اغلب برخورد و ساییدگی اجزای داخلی گیربکس موجب ایجاد این مشکل می‌شوند. اگر در خودروی خود لرزش احساس کردید، بهتر استتا وقتی که کار از کار نگذشته است به تعمیرگاه بروید . 

 

۵-لغزش چرخ دنده ها :

لغزش چرخنده‌ها علامت ئیگر خرابی گیر بکس است. علائم لغزش دنده‌ها عبارتند از:

.عکس العمل با تأخیر که به سبب آن حتی پس از فشار پدال گاز واکنش شتاب خودرو با تأخیر و کندی همراه است

.بالا رفتن غیر طبیعی دور موتور در هر دقیقه

.حرکت به دنده پائین در حال رانندگی با سرعت ثابت در یک دنده بالاتر که در آن وسیله نقلیه یک دفعه بدون تغییر سرعت، دنده را رو به پایین تغییر می‌دهد

.قرار گرفتن دنده به ‌صورت یک دفعه در حالت خلاص

 

۶-تاخیر یا عدم عملکرد در گیر بکس :

عدم عمل کردن گیربکس یا وجود تاخیر در حال تعویض دنده، یکی دیگر از شایع ترین مشکلات گیربکس است. به طور کلی، سیستم جعبه‌دنده به شکلی طراحی شده که به راننده امکان می ‌دهد که به آسانی و سریع دنده‌ها را تعویض کنند.

به هر حال اگر مشکلات بالا برای خودروی شما پیش آمد ، بدانید که گیربکس خودروی شما دچار مشکل شده است .

 

۷-آمدن بوی سوختگی :

یکی دیگر از نشانه های خرابی گیربکس و بروز نقص در آن به آمدن بوی سوختگی است. هرگونه بوی سوختگی که از اتومبیل می‌آید جای نگرانی دارد و نشانهٔ خوبی نیست.

 

۸- سر و صدای غیر عادی در حین حرکت خودرو :

وقتی در حین رانندگی از خودرو سر و صدای غیر عادی خارج می‌شود، به هیچ وجه آن را نادیده نگیرید و به سرعت آن را چک کنید. اگر از اتومبیل در هنگام حرکت صدای دنگ‌ دنگ و وزوز بلند می شود، نشانه  این است که نقصی در گیربکس وجود دارد. با بروز این مشکل دنده‌ها به راحتی جا نمی‌خورند و این کار با صداهای غیر عادی همراه است.

این مشکل اغلب در دنده‌های پائین ‌تر رخ می دهد و با بررسی و تعمیر یا تعویض قسمت‌های آسیب دیده رفع می شود .

تعمیرگاه تخصصی رنو تهران بهترین خدمات را به صورت تضمینی در سرویس و تعمیر خودرو ها به خصوص خودرو های رنو مانند ال ۹۰ ، ساندرو ، کپچر و... عرضه می کند.

 

۹-عدم کارکرد درست پدال کلاچ :

یکی دیگر از نشانه های خرابی گیربکس عدم کار کرد درست کلاچ است. اگر در هنگام کلاچ گرفتن مجبورید پایتان را زیاد بالا بیاورید یا بالعکس، بیش از حد پایتان را به پایین ببرید یا اینکه کلاچ به راحتی آزاد نمی‌شود، احتمالا که با خرابی گیربکس مواجه هستید. برای رفع این مشکل گیربکس باید کلاچ را دوباره تنظیم کنید.

 

۱۰-ریزش روغن گیر بکس :

یکی از شایع ‌ترین نشانه های خرابی گیربکس ریزش روغن گیربکس است. قطعا ریزش مایع از خودرو به هیچ‌ وجه نشانه از سلامت خودرو نیست. برای پیدا کردن این مشکل، می‌توانید چند تکه مقوا زیر خودرو قرار دهید. سپس مقواها را بیرون بکشید و ریزش مایعات را بررسی کنید.

روغن گیربکس یک مایع به رنگ قرمز روشن است . در صورت ریزش این مایع قرمز رنگ حتما به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید.

 

۱۱-عدم نیروی کافی خودرو :

در همچین مواقعی اغلب موتور خودرو به درستی کار می‌ کند ، ولی خودرو نیروی کافی ندارد . این مورد هم یکی دیگر از نشانه های خرابی گیربکس است. اگر با این مشکلی مواجه شدید، بهتر است خودرو را نزد یک مکانیک متخصص ببرید.

 

درباره تفاوت گیربکس دستی و اتومات رنو  بیشتر بدانید.

 

با تعمیرات تخصصی رنو ساندرو همراه ما باشید.

 

تعمیر گیربکس در تعمیرگاه تخصصی رنو تهران :

یکی از خدماتی که در تعمیرگاه تخصصی رنو تهران می توانید دریافت نمایید، مربوط به ارائه خدمات تخصصی در زمینه تعمیر گیربکس خودروهای رنو است. گیربکس اتومبیل یکی از اصلی ترین بخش های آن بوده و نقشی کلیدی در عملکرد بهینه و مطمئن خودرو ایفا می نماید. به همین دلیل برای تعمیرات گیر بکس باید خیلی وسواسی عمل کنید و به تعمیر گاه های معتبر مراجعه نمایید .

تعمیرگاه تخصصی رنو تهران با کادری مجرب و با دانش آماده خدمت رسانی تضمینی در این زمینه به شما عزیزان می باشد.

 

تعمیر جلوبندی و سیستم تعلیق رنو ساندرو

 

هزینه تعمیرات گیر بکس در تعمیرگاه تخصصی رنو تهران :

 

هزینه تعمیرات و تعویض قطعات گیر بکس و دیگر بخش های خودرو های رنو در این مرکز تعمیرگاهی براساس مصوبه های قانونی خواهد بود . لذا ما به شما تضمین می دهیم که در صورت مراجعه به تعمیرگاه تخصصی رنو تهران هیچ گونه هزینه اضافی از شما عزیزان گرفته نخواهد شد.

 

نتیجه گیری :

 

ما در این مقاله سعی کردیم به معرفی اجمالی گیر بکس ،نشانه ها و دلایل خرابی گیربکس خودرو اشاره کنیم . همانطور که گفتیم گیر بکس جزو مهم ترین بخش های خودرو می باشد و به همین دلیل نیاز به مراقبت زیادی دارد .

تعمیرگاه تخصصی رنو تهران با کادری مجرب و با دانش آماده خدمت رسانی تضمینی در این زمینه به شما عزیزان می باشد.

 

 جهت راهنمایی و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09393982002